Details
| Product Category: | |
| Manufacturer: | Avdel Corp. |
| Manufacturer Part Number: | Avdel Corp. BSCQ-06-08 |
| Diameter: | 3/16" |
| Flange Type: | Countersunk |
| Hole Size: | .192 - .196 in |
| Material (Body/Mandrel): | Aluminum, Steel |
| Finish (Body/Mandrel): | None, Zinc Plate |
| Grip Range: | .376 - .5 in |
| SKU: | AVDBSCQ-06-08 |
Compliance
Environmental Initiative Details
| Environmental Initiative: | RoHS |
|---|---|
| Compliant: | Unknown |
| Date of this Information: | Unknown |
| Notes: |

